Okolie - Ubytovanie Podhájska Apartmany Anna

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Okolie Podhájskej

Arborétum Mlyňany   www.arboretum.sav.sk
           Arborétum Mlyňany sa nachádza v obci Vieska nad Žitavou. Nachádza sa tu viac ako 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parkovo upravenej plochy je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta.V súčasnosti sa arborétum rozprestiera na ploche 67 ha v 2 katastrálnych územiach - Vieska nad Žitavou a Tesárske Mlyňany. Dominantu chráneného areálu arboréta tvorí romantický kaštieľ z r.1894 s charakteristickou vežou z r.1905.Podrobnejšie informácie o zbierkach arboréta, akciách pre verejnosť a vstupnom nájdete na webovej stránke arboréta.
Vzdialenosť: cca 22km
Trasa
: Radava, Hul, Maňa, Vráble, Vieska nad Žitavou
**************


Skalné obydlia—Brhlovce   www.brhlovce.sk
                  
Brhlovce sú malá obec na upätí Štiavnických vrchov, známa skalnými obydliami. V obci sa nachádza expozícia TEKOVSKÉHO MÚZEA a OBECNÉ MÚZEUM. V roku 1994 Tekovské múzeum v Leviciach za expozíciu Skalné obydlia obdržala ocenenie Europa Nostra, ako prvá organizácia na pôde Slovenskej republiky.Expozícia TEKOVSKÉHO MÚZEA bola sprístupnená v roku 1992. Tvorí ju usadlosť č. 142 v uličke “ Šurda “ v centre pamiatkovej rezervácii ľudovej architektúry Skalné obydlia v Brhlovciach. Expozícia pozostáva z murovaného domu z konca 19. storočia s datovaním 1932 a priestorov vysekaných do skaly v dvoch podlažiach. Na prízemí priestorov vysekaných do skaly je letná kuchyňa, komora a ukážky kamenárskych výrobkov a náradia. Na podlaží priestorov vysekaných do skaly je vyhliadková terasa a malá komôrka. Interiér je zariadený podľa funkcie jednotlivých miestností dobovým
Expozícia TEKOVSKÉHO MÚZEA bola sprístupnená v roku 1992. Tvorí ju usadlosť č. 142 v uličke “ Šurda “ v centre pamiatkovej rezervácii ľudovej architektúry Skalné obydlia v Brhlovciach. Expozícia pozostáva z murovaného domu z konca 19. storočia s datovaním 1932 a priestorov vysekaných do skaly v dvoch podlažiach. Na prízemí priestorov vysekaných do skaly je letná kuchyňa, komora a ukážky kamenárskych výrobkov a náradia. Na podlaží priestorov vysekaných do skaly je vyhliadková terasa a malá komôrka. Interiér je zariadený podľa funkcie jednotlivých miestností dobovým nábytkom a inventárom a dokumentuje zvláštnu formu ľudové staviteľstva a bývania od konca 19. storočia po 50. roky 20. storočia.

Vzdialenosť: cca 40 km
Trasa: Radava
, Podhájska, Kálna nad Hronom, Levice, Žemberovce, Brhlovce
**************


Nitriansky expres  http://www.nitrianskyexpres.sk
     
Naskoč a vychutnaj si vyhliadkovú jazdu po Nitre! Nepremeškaj túto jedinečnú možnosť obdivovať krásy historickej i súčasnej Nitry z okienok Nitrianskeho expresu.nábytkom a inventárom a dokumentuje zvláštnu formu ľudové staviteľstva a bývania od konca 19. storočia po 50. roky 20. storočia.Zhliadneš nádheru nitrianskych kostolov – kostol Navštívenia Panny Márie, františkánsky kostol sv. Petra a Pavla, reprezentatívne sídlo županov – Župný dom, čarovný Mestský park na Sihoti. Prehliadneš si malebné Pribinovo námestie s historickými budovami a sochou Pribinu, Corgoňa, Morový stĺp a hrdý Nitriansky hrad s Hradným námestím a objavíš ešte oveľa viac.Taktiež odporúčame navštíviť: Nitriansky hrad, výstup na vrch Zobor, Nitrianske múzeum
Vzdialenosť: cca 35 km
Trasa:Radava, Šurany, Komjatice, Ivánka pri Nitre, nitra**************

Vadaš Štúrovo  http://www.vadas.sk
     Štúrovo je predovšetkým kúpeľným mestom. Rekreačný komplex VADAŠ THERMAL*** je právom slávny aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 10.000 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov i možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka
Na kúpalisku nájdete 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku, Lagúna s rozlohou 3800 m2.
Bazény sú zásobované termálnou vodou z hĺbky 130 m a jej výstupná teplota dosiahne 39 °C. Nezabudnite navštíviť historickú baziliku v Maďarskom Ostrihome.
Vzdialenosť: cca 5
5km
Trasa: Radava , Dolný Ohaj, Dvory nad Žitavou, Štúrovo,**************


Ranč u Bobiho http://www.bobiranc.sk
        
V novom agroturistickom centre v Novom Tekove, 25 km od Podhájskej, sa bude páčiť nielen milovníkom koní, ale každému, kto má rád aktívny oddych. Tenis, minigolf, bowling, plážový volejbal, stolný tenis, jazdecká škola, detské ihrisko v areáli, jazdenie na poníkoch, loptové hry, poznávanie života na vidieku, to všetko tu môžete zažiť!
Vzdialenosť: cca 25 Km
Trasa: Radava,  Podhájska, Nový TekovNávrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky